fbpx
Home fotoaparáty Canon Canon EOS 200D

Canon EOS 200D

Canon EOS 200D

Dnes byla představena digitální zrcadlovka Canon EOS 200D. Nový fotoaparát je dle sdělení výrobce navržen tak, aby uživatelé mohli posunout kreativitu a obrazovou kvalitu svých snímků na novou úroveň.

Digitální zrcadlovka Canon EOS 200D je určena jako dokonalá náhradou pro všechny nadšence, fotící chytrými telefony, kteří si chtějí pořídit svůj první skutečný fotoaparát.

Nová digitální zrcadlovka je vhodná pro kohokoli, kdo hledá stylově lehký a snadno použitelný upgrade stávajícího přístroje. Díky svým vlastnostem a kompaktním rozměrům je EOS 200D ideální pro pořizování fotografií i natáčení filmů a umožňuje zachycení a následné sdílení všech životních okamžiků. Nová zrcadlovka je správnou volbou bez ohledu na to, zda uživatelé pořizují snímky zapadajícího slunce u Tádž Mahalu nebo rodiny a přátel v prostředí domova.

Nové špičkové technologie pro rok 2017

Canon EOS 200D je nejlehčí digitální zrcadlovkou s otočným displejem na světě[1] a využívá nejnovější technologie pro rok 2017. Nový fotoaparát nabízí řadu vlastností typických pro nejvyšší modely značky Canon, které vždy zajistí nejlepší možnou obrazovou kvalitu. Díky detailům ve stínech i jasných oblastech a úžasnému rozlišení přináší EOS 200D perfektní kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje tak všechny záběry obohatit o překrásně rozostřené pozadí.

Nová zrcadlovka využívá systém automatické zaostřování s duálními pixely CMOS, který je nejrychlejší na světě[2] a zajišťuje rychlé i přesné zaostření, a tedy vysokou ostrost zaznamenávaných objektů. Nejnovější snímač typu APS-C vylepšuje výkon při špatných světelných podmínkách a umožňuje pořizovat nádherné snímky i po západu slunce a při svitu hvězd.

Součástí EOS 200D je také nejnovější obrazový procesor z dílny společnosti Canon – DIGIC 7. Tento pomyslný mozek automaticky a za všech situací optimalizuje nastavení fotoaparátu – výsledné snímky jsou tak pokaždé v neobyčejné kvalitě a s nízkým šumem.

Snadné použití a výjimečná obrazová kvalita

Uživatelé modelu EOS 200D určitě ocení i jeho hledáček a otočný displej, který podporuje dotykové ovládání. Tedy vlastnosti, které jsou pro první zkušenosti s digitálními zrcadlovkami velmi důležité. Dokonale jasný hledáček umožňuje pohodlné přiblížení k objektu autorova zájmu a otočný displej je skvělým pomocníkem pro pořízení obtížných záběrů z jakékoli pozice. A díky snadnému přepínání mezi hledáčkem a displejem je získání dokonalých snímků vždy opravdu jednoduché. Nechybí ani dotykové ovládání, které ještě více usnadňuje přechod od chytrého telefonu k fotoaparátu.

Nový fotoaparát se může pochlubit intuitivním uživatelským rozhraním s průvodcem, které přehledně vysvětluje jednotlivé použité funkce. Vizuální popis usnadňuje pochopení toho, jak změny v nastavení ovlivní výslednou podobu snímku. Uživatelé mohou tohoto průvodce kdykoli vypnout, například poté, co se z nich stanou skuteční experti. 

Stylové provedení a kompatibilita s chytrými telefony[3]

Canon EOS 200D je první digitální zrcadlovkou s režimem pro pořizování selfie snímků a nabízí například vyhlazení pokožky nebo rozostření pozadí. Nový fotoaparát je tak ideální pro všechny vášnivé vyznavače služby Instagram. Módní nadšenci navíc mohou prostřednictvím EOS 200D vyjádřit svůj styl ještě před pořízením prvního snímku, nová zrcadlovka je totiž k dispozici ve třech osobitých barvách: v tradiční černé, v odvážné bílé a v klasikou inspirované stříbrno hnědé kombinaci.

Ve vlastnostech nejnovějšího modelu nechybí ani kompatibilita s chytrými telefony[4] nebo vestavěná Wi-Fi a Bluetooth[5] konektivita. Uživatelé tak mohou své fotografie rychle sdílet na sociálních sítích i během cest prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect.

Nová digitální zrcadlovka je úžasně lehký a pohodlný fotoaparát, který staví na nejnovějších technologiích značky Canon. Nový model je kompatibilní s ekosystémem EOS objektivů, blesků i dalšího příslušenství a usnadňuje pořízení jakéhokoli záběru – mimo možnosti Canon EOS 200D není vlastně vůbec nic. Díky stylovému provedení odpovídající aktuálním módním trendům je navíc EOS 200D ideálním zařízením pro uživatele chytrých telefonů a kompaktních fotoaparátů, kteří chtějí svoji kreativitu posunout na novou úroveň.

Ochranný látkový obal PC-E1

Látkový obal PC-E1 představuje jednoduchou a pohodlnou formu ochrany EOS 200D nebo libovolného jiného fotoaparátu systému EOS pro začátečníky. Uživatelé mohou tento snadno použitelný obal připevnit k popruhu fotoaparátu a mít jej neustále po ruce. Použití zjednodušuje i elastický řemínek pro stažení obalu okolo přístroje. Canon PC-E1 je ideální pro fotografování na cestách a zajišťuje bezpečí i pohotovou dostupnost fotoaparátu.

[1] Nejlehčí digitální zrcadlovka na světě: nejlehčí digitální zrcadlovka se snímačem typu APS-C a s otočným displejem. Hmotnost 453 gramů platí pro černý model a její stanovení proběhlo na základě standardních testů asociace CIPA. Údaje vycházejí z průzkumu společnosti Canon ke 28. červnu 2017.

[2] Nejrychlejší automatické zaostřování na světě: *mezi digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy, se snímačem typu APS-C a se systémem automatického zaostřování s detekcí fázového rozdílu vestavěnou do obrazového snímače, na základě průzkumu společnosti Canon ke 14. únoru 2017. Stanovení údajů proběhlo na základě standardních testů asociace CIPA a interních testovacích metod společnosti Canon, a to při použití objektivu EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM nastaveného na ohniskovou vzdálenost 55 mm a jednobodového automatického zaostřování s vybraným středovým bodem jednosnímkového automatického zaostřování, režimu živého náhledu s pořízením snímku stisknutím tlačítka spouště. S použitím ručních režimů, 12 EV (při pokojové teplotě a citlivosti ISO 100).
*Vyjma digitálních zrcadlovek EOS 10D, D30 a D60

[3] S operačním systémem iOS 8.4 (nebo novější) či Android 5.0 (nebo novější). Aplikace Canon Camera Connect je ke stažení v obchodech Apple App Store a Google Play.

[4] S operačním systémem iOS 8.4 (nebo novější) či Android 5.0 (nebo novější). Aplikace Canon Camera Connect je ke stažení v obchodech Apple App Store a Google Play.

[5] Neustálé propojení fotoaparátu s chytrým telefonem prostřednictvím technologie Bluetooth vyžaduje počáteční nastavení pomocí aplikace Canon Camera Connect. Stabilita propojení závisí na konkrétním modelu chytrého zařízení a dalších podmínkách. Bluetooth a související loga jsou registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a společnost Canon Europe je oprávněná k jejich odpovídajícímu využití. Ostatní ochranné známky a obchodní názvy jsou majetkem příslušných vlastníků.  Vyžaduje technologii Bluetooth verze 4 nebo novější a operační systém iOS 8.4 (nebo novější) či Android 5.0 (nebo novější).

Technické parametry Canon EOS 200D

OBRAZOVÝ SNÍMAČ    
  Typ CMOS, velikost 22,3 x 14,9 mm
  Efektivní pixely Přibližně 24,2 megapixelů
  Pixelů celkem Přibližně 25,8 megapixelů
  Poměr stran 3:2
  Nízkopásmový filtr Vestavěný/pevný 
  Čištění snímače Integrovaný čisticí systém EOS
  Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR    
  Typ DIGIC 7
OBJEKTIV    
  Systém upevnění objektivu EF/EF-S
  Ohnisková vzdálenost Ekvivalent 1,6násobné ohniskové vzdálenosti objektivu
  Stabilizace obrazu Optický stabilizátor obrazu na kompatibilních objektivech
ZAOSTŘOVÁNÍ    
  Typ Pomocí optického hledáčku:
systém TTL vytvářející sekundární obraz s detekcí fázového rozdílu využívající speciální snímač AFPomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Pixely pro detekci fázového posunu jsou umístěné do obrazového snímače. [20]
  Systém automatického zaostřování / AF body Pomocí optického hledáčku:
9 bodů
Středový AF bod je křížový (světelnost f/5,6).
Středový AF bod je citlivý na svislé linie (světelnost f/2,8).
Ostatní AF body jsou citlivé na svislé nebo vodorovné linie (světelnost f/5,6) [11]Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
Maximálně 49 AF bodů (pevně rozmístěných v mřížce 7×7) při automatickém výběru. [15]
Jakýkoli 1 AF bod nebo 1 zóna automatického zaostřování (9 bodů v mřížce 3×3) při ručním výběru. [20]
  Rozsah automatického zaostřování Pomocí optického hledáčku:
-0,5 až 18 EV (středový  AF bod) [30]
0,5 až 18 EV  (ostatní AF body) [30]Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
-2 až  18 EV (při teplotě 23° C a citlivosti ISO 100) při jednosnímkovém automatickém zaostřování
  Režimy automatického zaostřování Inteligentní automatické zaostřování
Jednosnímkové automatické zaostřování
Inteligentní průběžné automatické zaostřování (algoritmus AI Servo II)
  Výběr zaostřovacího bodu Pomocí optického hledáčku:
Automatický výběr: 9 AF bodů
Ruční výběr: Jeden AF bod
  Zobrazení vybraného zaostřovacího bodu  Promítnuté v hledáčku i na obrazovce rychlého ovládání 
  Prediktivní automatické zaostřování (7) Ano
  Blokování automatického zaostřování Uzamčen, pokud je stisknuto tlačítko závěrky do poloviny v režimu jednosnímkového automatického zaostřování nebo je stisknuto tlačítko AF ON.  
  Pomocné světlo automatického zaostřování Přerušované spuštění vestavěného blesku (efektivní dosah až 4 metry) nebo pomocí volitelného blesku Speedlite
  Ruční zaostřování Volitelně na objektivu
ŘÍZENÍ EXPOZICE    
  Režimy měření Pomocí optického hledáčku:
Měření s 63zónovým dvouvrstvým snímačem; měření: poměrové, částečné, bodové (pouze střed) a celoplošné se zdůrazněným středem.Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
(1) Poměrové měření (315 zón)
(2) Částečné měření (přibližně 6,0 % plochy displeje LCD)
(3) Bodové měření (přibližně 2,6 % plochy displeje LCD)
(4) Celoplošné měření se zdůrazněným středem
  Rozsah měření Pomocí optického hledáčku:
1 až 20 EV (při teplotě 23 °C, citlivosti ISO 100 a objektivu 50mm f/1.4)Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
1 až 20 EV (při teplotě 23 °C, citlivosti ISO 100, poměrové měření)
  Blokování automatické expozice Automatické: v režimu jednosnímkového automatického zaostřování s poměrovým měřením, když je dosaženo správného zaostření.
Ruční: pomocí tlačítka expoziční paměti v režimech kreativní zóny 
  Kompenzace expozice +/-5  EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV (je možné kombinovat s posouváním automatické expozice)
  Posouvání automatické expozice 3 snímky v rozsahu +/-2 EV, v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
  Citlivost ISO (8) Automatická (100 až 25 600) nebo 100 až 25 600 (v krocích po 1 EV), citlivost ISO lze zvýšit až na H: 51 200
Při natáčení filmů: automatická (100 až 12 800) nebo 100 až 12 800 (v krocích po 1/3 nebo 1 EV), citlivost ISO lze zvýšit až na H: 25 600
ZÁVĚRKA    
  Typ Elektronicky řízená štěrbinová závěrka
  Rychlost 30 až 1/4 000 s (kroky po 1/2 nebo 1/3 EV) a dlouhá expozice (Bulb) (celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah se liší v závislosti na režimu snímání)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ    
  Typ Automatické vyvážení bílé pomocí obrazového snímače
  Nastavení Automatické vyvážení bílé (priorita prostředí nebo bílé), denní světlo, stín, zataženo, žárovka, bílá zářivka, blesk, uživatelské a nastavení teploty chromatičnosti.
Kompenzace vyvážení bílé:
1. Modrá/jantarová +/-9
2. Purpurová/zelená +/-9
  Uživatelské vyvážení bílé Ano, lze zaregistrovat 1 nastavení vyvážení bílé
  Posouvání vyvážení bílé +/-3 úrovně v krocích po jednotlivých úrovních
3 snímky při spuštění závěrky
Volitelný posun k modré/jantarové nebo purpurové/zelené
HLEDÁČEK    
  Typ Zrcadlový (pentamirror)
  Pokrytí (svislé / vodorovné) Přibližně 95 %
  Zvětšení Přibližně 0,87ásobné [4]
  Bod oka Přibližně 19 mm (od středu čočky okuláru)
  Korekce dioptrií -3 až +1 m-1 (dioptre)
  Matnice Pevná, překrytá transparentním informativním displejem LCD 
  Zrcátko Polopropustné zrcátko s rychlým návratem (Přenos: reflexní poměr 40:60, při použití objektivu EF 600 mm f/4 IS USM nebo kratších ohnisek nedochází k oříznutí obrazu na zrcátku)
  Informace v hledáčku Informace týkající se automatického zaostřování: body, indikátor správného zaostření a režim výběru oblasti

Informace o expozici: rychlost závěrky, hodnota clony, citlivost ISO (vždy zobrazeno), blokování automatické expozice, úroveň expozice/kompenzace, kroužek bodového měření, upozornění na chybnou expozici a automatické posouvání expozice (AEB)

Informace týkající se blesku: blesk připraven, vysokorychlostní synchronizace, blokování expozice s bleskem, kompenzace expozice s bleskem a redukce jevu červených očí

Informace o snímku: informace o paměťové kartě, maximální počet snímků sekvence (1ciferný displej) a priorita zvýraznění tónu (D+)

Informace o kompozici: mřížka a poměr stran

Další informace: varování a detekce problikávání

  Náhled hloubky ostrosti Ano, pomocí tlačítka kontroly hloubky ostrosti.
  Krytka okuláru Na popruhu
DISPLEJ LCD    
  Typ Dotykový otočný displej Clear View II TFT s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0 palce). Přibližně 1 040 000 bodů, sRGB a poměr stran 3:2
  Pokrytí Přibližně 100 %
  Pozorovací úhel (vodorovně / svisle) Přibližně 170 °
  Nastavení jasu Nastavitelné na jednu ze sedmi úrovní
  Možnosti displeje (1) Obrazovka rychloovladače
(2) Nastavení fotoaparátu
BLESK    
  Směrné číslo vestavěného blesku (citlivost ISO 100, metry) 9,8
  Pokrytí vestavěného blesku Až do ohniskové vzdálenosti 18 mm (ekvivalent k 35mm filmu: přibližně 29 mm)
  Doba nabíjení vestavěného blesku Přibližně 3 s
  Režimy Automatický, ruční a integrovaný vysílač Speedlite
  Redukce jevu červených očí Ano – pomocí světla pro redukci jevu červených očí
  X-sync 1/200 s
  Kompenzace expozice s bleskem +/- 2 EV, v krocích po 1/2 EV nebo 1/3 EV
  Posouvání expozice s bleskem Ano, pomocí kompatibilního externího blesku
  Expoziční zámek blesku Ano
  Synchronizace na druhou lamelu Ano
  Aktivní sáňky pro blesk / konektor pro osobní počítač Ano / Ne
  Kompatibilita s externím bleskem E-TTL II s blesky řady Speedlite EX, podpora bezdrátového optického připojení více blesků
  Ovládání externího blesku Prostřednictvím obrazovky nabídky fotoaparátu
FOTOGRAFOVÁNÍ    
  Režimy Automatický inteligentní scénický režim (fotografie i filmy), bez blesku, kreativní automatika, SCN (portrét, krajina, detail, sport, skupinový snímek, noční portrét, noční scéna z ruky, ovládání HDR podsvětlení, jídlo, děti a světlo svíčky), kreativní filtry, programová automatická expozice, automatická expozice s předvolbou času, automatická expozice s předvolbou clony, ruční (fotografie i filmy) a selfie
  Profily Picture Styles Automatický, standardní, portrét, krajina, jemné detaily, neutrální, věrný, monochromatický a uživatelem definovaný (3x)
  Barevný prostor sRGB a Adobe RGB
  Zpracování snímku Priorita jasných tónů
Automatická optimalizace jasu (4 nastavení)
Potlačení šumu dlouhé expozice
Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení)
Potlačení šumu pomocí více snímků
Automatická korekce vinětace objektivu, korekce chromatické vady, korekce zkreslení a korekce difrakce
Kreativní filtry (černobílé zrno, měkké zaostřování, efekt objektivu rybí oko, efekt vodomalby, efekt levného fotoaparátu, efekt miniatury, vysoký dynamický rozsah, živý vysoký dynamický rozsah, zvýrazněný vysoký dynamický rozsah a reliéf s vysokým dynamickým rozsahem)
Vícenásobná expozice
Změnit velikost a ořez (pouze formát JPEG)
  Režimy řízení Jednotlivé, kontinuální L, kontinuální H a samospoušť (2 s + vzdáleně a 10 s + vzdáleně)
  Kontinuální snímání Maximálně přibližně 5 snímků/s
REŽIM ŽIVÉHO NÁHLEDU    
  Pokrytí Přibližně 100 % (vodorovně i svisle)
  Frekvence snímků 29,97 snímků/s
  Zaostřování Ruční zaostřování (5násobné nebo 10násobné zvětšení snímku v jakémkoli bodě obrazovky)
Automatické zaostřování: systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS (zaostřování s detekcí obličeje a sledováním, více flexibilních zón a jedna flexibilní zóna)
Jednosnímkové automatické zaostřování a průběžné automatické zaostřování je dostupné pro fotografie i filmy
  Měření Poměrové měření v reálném čase s obrazovým snímačem
Poměrové měření, částečné měření, bodové měření  a celoplošné měření se zdůrazněným středem
  Možnosti displeje Překryv mřížky (3 formáty) a histogram
TYPY SOUBORŮ    
  Typ snímku JPEG: jemné a normální (kompatibilní s Exif 2.30 [Exif Print]) / kompatibilní se specifikací Design rule for Camera File system (2.0)
RAW: 14 bitů, originální RAW značky Canon, 2. vydání
Kompatibilita s formátem Digital Print Order Format [DPOF] verze 1.1
  Současné ukládání ve formátech RAW+JPEG RAW a RAW + L 
  Velikost snímku formát JPEG
poměr stran 3:2: (L) 6 000 x 4 000, (M) 3 984 x 2 656, (S1) 2 976 x 1 984 a (S2) 2 400 x 1 600
poměr stran 4:3: (L) 5 328 x 4 000, (M) 3 552 x 2 664, (S1) 2 656 x 1 992 a (S2) 2 112 x 1 600
poměr stran 16:9: (L) 6 000 x 3 368, (M) 3 984 x 2 240, (S1) 2 976 x 1 680 a (S2) 2 400 x 1 344
poměr stran 1:1: (L) 4 000 x 4 000, (M) 2 656 x 2 656, (S1) 1 984 x 1 984 a (S2) 1 600 x 1 600
formát RAW: (RAW) 6 000 x 4 000
  Typ filmů MP4 (obraz: mezisnímková komprese H.264, zvuk: lineární PCM/AAC, hlasitost záznamu může ručně upravit sám uživatel)

MOV (obraz: All-I komprese H.264, Full HD, bez zvuku); pouze časosběrné snímky

  Velikost filmů Rozlišení 1 920 x 1 080 (59,94 a 50 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 920 x 1 080 (29,97, 25 a 23,98 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 920 x 1 080 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
Rozlišení 1 280 x 720 (59,94 a 50 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 280 x 720 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
Rozlišení 640 x 480 (29,97 a 25 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 640 x 480 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
  Délka filmů Maximální délka 29 min 59 s
  Složky Lze ručně vytvářet a vybírat nové složky
  Číslování souborů (1) Postupné číslování
(2) Automatické nulování
(3) Ruční nulování
DALŠÍ FUNKCE    
  Vlastní funkce 11 uživatelských funkcí
  Metadata Informace o autorských právech uživatele (lze nastavit ve fotoaparátu)
Hodnocení snímku (0 až 5 hvězdiček)
  Panel LCD / Osvětlení Ano / Ano
  Inteligentní polohový senzor Ano
  Zoom při přehrávání 1,5 až 10násobné
  Formáty zobrazení (1) Jeden snímek s informacemi (2 úrovně)
(2) Jeden snímek
(3) Náhled 4 snímků
(4) Náhled 9 snímků
(5) Náhled 36 snímků
(6) Náhled 100 snímků
(7) Přeskakování snímků
  Prezentace Výběr snímků a vyhledáváním
Doba přehrávání: 1, 2, 3, 5, 10 nebo 20 sekund
Opakování: zapnuto nebo vypnuto
Hudba na pozadí: zapnuto nebo vypnuto
Přechodový efekt: vypnuto, posuv 1, posuv 2, mizení 1, mizení 2 a mizení 3
  Histogram Jas: Ano
RGB: Ano 
  Indikace přepalů Ano
  Mazání snímků a ochrana proti smazání  Mazání: vybraný snímek, vybraný rozsah snímků, všechny snímky ve složce, všechny snímky na paměťové kartě a všechny nalezené snímky (při hledání snímků)

Ochrana: vybraný snímek, vybraný rozsah snímků, všechny snímky ve složce, všechny snímky na paměťové kartě a všechny nalezené snímky (při hledání snímků) 

  Kategorie nabídky Rozhraní nabídky mohou uživatelé přepínat mezi standardní variantou a variantou s průvodcem.

(1) Nabídka fotografování
(2) Nabídka přehrávání
(3) Nabídka nastavení
(4) Nabídka možností zobrazení
(5) Moje nabídka

  Jazyky nabídky 25 jazyků
angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, portugalština, finština, italština, norština, švédština, španělština, řečtina, ruština, polština, čeština, maďarština, rumunština, ukrajinština, turečtina, arabština, thajština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština a japonština
  Servisní rozšíření technických možností Aktualizace může být provedena uživatelem 
ROZHRANÍ    
  Počítač USB Hi-Speed 
  Wi-Fi Wi-Fi (2,4 GHz ): IEEE802.11b, IEEE802.11g a IEEE802.11n
  Zabezpečení sítě Wi-Fi Režim přístupového bodu fotoaparátu:  WPA2-PSK se šifrováním AES nebo otevřené
Režim infrastruktury: sdílený klíč, se šifrováním  WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK se šifrováním TKIP/AES nebo otevřené 
  Bluetooth BLE (technologie Bluetooth s nízkou spotřebou)
  Komunikace na krátkou vzdálenost NFC Součástí fotoaparátu
  Ostatní Video výstup (PAL/NTSC) (integrovaný s konektorem USB), miniaturní konektor HDMI (výstup, kompatibilní s HDMI-CEC) konektor pro externí mikrofon (stereofonní miniaturní zdířka 3,5 mm)
PŘÍMÝ TISK    
  Tiskárny Canon Tiskárny Canon Compact Photo a PIXMA, které podporují standard PictBridge.
  PictBridge Ano
PAMĚŤOVÉ KARTY    
  Typ SD, SDHC a SDXC (kompatibilní s rychlostní třídou UHS-I)
PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY    
  Osobní počítač a  Macintosh Windows verze 10, 8.1, 8 a 7 (s nainstalovaným frameworkem Microsoft .NET Framework 4.5) [24]

Mac OS X verze 10.9, 10.10, 10.11 a 10.12

SOFTWARE    
  Prohlížení a tisk  
  Zpracování snímku Digital Photo Professional 4 pro zpracování obrazu ve formátu RAW
  Ostatní EOS Utility
EOS Lens Registration Tool
EOS Web Service Registration Tool
EOS Sample Music
Picture Style EditorAplikace Camera Connect dostupná pro zařízení s operačními systémy iOS a Android
ZDROJ NAPÁJENÍ    
  Baterie 1x dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E17
  Výdrž baterie Při použití hledáčku: přibližně 650 snímků (při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %) (5)
Při použití hledáčku: přibližně 620 snímků (při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
V režimu živého náhledu: přibližně 260 snímků(při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
V režimu živého náhledu: přibližně 240 snímků(při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
  Indikátor stavu baterie Zobrazení ve 4 úrovních
  Úspora energie Vypnutí po 10 nebo 30 sekundách (10 sekund při použití hledáčku nebo 30 sekund v režimu živého náhledu a při použití vybraných funkcí, přehrávání apod.) a po 30 sekundách nebo po 1, 2, 4, 8 nebo15 minutách  
  Napájení a nabíječka baterií Napájecí adaptér AC-E6(N), DC propojka DR-E18 a nabíječka baterií LC-E17
FYZICKÉ ÚDAJE    
  Materiály těla Šasi: slitina hliníku a polykarbonátová pryskyřice se skleněnými vlákny
Vnější provedení: polykarbonátová pryskyřice se skleněnými a speciálními vodivými vlákny
  Provozní prostředí Teplota: 0 až 40 °C, vlhkost: 85 % nebo menší
  Rozměry (Š x V x H) 122,4 x 92,6 x 69,8 mm
  Hmotnost (pouze tělo) Černá barva: přibližně 453 g
Stříbrná barva: přibližně 454 g
Bílá barva: přibližně 456 g
(na základě standardních testů asociace CIPA, včetně baterie a paměťové karty)
PŘÍSLUŠENSTVÍ    
  Hledáček Očnice Ef
Pryžový rámeček Ef
Dioptrická korekční čočka řady E
Nástavec okuláru EP-EX15II
Lupa MG-Ef
Úhlový hledáček C 
  Bezdrátový přenos souborů Vestavěná podpora přenosu pomocí Wi-Fi včetně technologií Bluetooth a NFC. Propojení s chytrými zařízeními vyžaduje operační systém Android (verze 4.0 až 4.4 nebo 5.0 až 5.1) nebo iOS (verze 7.1 nebo 8 až 8.3)

Komunikace na krátkou vzdálenost NFC je dostupná pouze na kompatibilních zařízeních se systémem Android

  Objektivy Všechny objektivy EF a EF-S
  Blesk Blesky Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III-RT, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, kruhový makroblesk Lite MR-14EX, dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, vysílač Speedlite ST-E2 a vysílač Speedlite ST-E3-RT)
  Bateriový grip  
  Dálkový ovladač / přepínač Dálková spoušť RS-60E3, dálkový ovladač BR-E1, dálkový ovladač s časovačem TC-80N3 (vyžaduje adaptér pro dálkové ovládání RA-E3)
  Ostatní Řemínek na ruku E2, GP-E2, směrový stereofonní mikrofon DM-E1, ochranný látkový obal PC-E1, PC-E2, kabel HDMI HTC-100, propojovací kabel IFC400PCU a IFC-200U/500U
     
Pokud není uvedeno jinak, vycházejí všechny údaje ze standardních testovacích metod společnosti Canon.
Změny bez předchozího upozornění jsou vyhrazeny.  
     
1 Velké/jemné rozlišení (kvalita 8)    
2 Hodnoty jsou stanovené podle testovacích metod společnosti Canon, při použití formátu JPEG, s hodnotou citlivosti ISO 100 a se standardním stylem Picture Style. Hodnoty se mohou lišit v závislosti na objektu, značce a kapacitě paměťové karty, kvalitě záznamu snímků, citlivosti ISO, režimu řízení, stylu Picture Style, vlastních funkcích atd.
3 Kompatibilní s velkokapacitními paměťovými kartami, včetně karet s kapacitou 2 GB a více (fotoaparát může vyžadovat servisní rozšíření technických možností
 přístroje).
4 S objektivem 50 mm zaostřeným na nekonečno, -1m-1 dioptrie  
5 Podle standardu asociace CIPA a při použití baterie a formátu paměťové karty dodávané s fotoaparátem, není-li uvedeno jinak.
6 Pouze dvířka paměťové karty a baterie  
7 S objektivem EF300 mm f/2.8L IS USM při rychlosti 50 km/h  
8 Doporučený index expozice    
9 Ochrana životního prostředí    
10 Rychlost kontinuálního souvislého fotografování je stanovena podle standardních testovacích metod společnosti Canon. Funkce vyžaduje paměťovou kartu
SDHC nebo SDXC kompatibilní s rychlostní třídou 1 UHS. Celkový počet pořízených snímků se liší v závislosti na konkrétní scéně, nastavení i značce
paměťové karty.  
11 Periferní křížové body automatického zaostřování nebudou fungovat jako křížové s následujícími objektivy: EF 35-80mm f4-5.6 (II, III a USM),
EF 35-105mm f4.5-5.6 (USM) a EF 80-200mm f4.5-5.6 (II).
12 S baterií nabitou na 75 % nebo více  
13 Informace v hledáčku    
14 Technologie Hybrid CMOS AF III umožňuje pokrýt v rámci záběru přibližně 80 procent svisle a 70 procent vodorovně.
15 Maximální počet snímků v režimu automatického zaostřování závisí na vybraném poměru stran.
16 Rychlost kontinuálního souvislého fotografování vyžaduje paměťovou kartu SDHC nebo SDXC kompatibilní s rychlostní třídou 1 UHS. Celkový počet pořízených snímků se liší v závislosti na nastavení fotoaparátu, typu použitého objektivu, stavu nabití baterie a světelných podmínkách. Fotografování automaticky skončí po pořízení 1000. snímku.
17 Použití sítí Wi-Fi může být v určitých zemích nebo oblastech omezeno.   
18 Technologie Hybrid CMOS AF III umožňuje pokrýt v rámci záběru přibližně 80 procent svisle a 70 procent vodorovně.
19 Hodnota maximálního počtu snímků v sekvenci je stanovena podle standardních testovacích metod společnosti Canon (poměr stran 3:2,
hodnota citlivosti ISO 200 a standardní styl Picture Style).
20 Systém automatického zaostřování s duálními pixely na senzoru CMOS – automatické zaostřování je dostupné přibližně v 80 %  oblasti záběru svisle i vodorovně.  
21 Rychlost kontinuálního snímání je stanovena při použití objektivu EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM a paměťové karty typu SDHC nebo SDXC kompatibilní s rychlostní třídou UHS 1. Celkový počet pořízených snímků a rychlost kontinuálního snímání se může lišit v závislosti na nastavení fotoaparátu, typu použitého objektivu, stavu nabití baterie, světelných podmínkách a použité paměťové kartě.
22 Rychlost kontinuálního snímání je stanovena při použití objektivu EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM a paměťové karty typu SDHC nebo SDXC kompatibilní
s rychlostní třídou UHS 1. V režimu průběžného automatického zaostřování závisí maximální rychlost kontinuálního snímání na charakteru objektu a použitém objektivu. 
23 Technologie Bluetooth s nízkou spotřebou. Bluetooth a související loga jsou registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a společnost
Canon Europe je oprávněná k jejich odpovídajícímu využití. Ostatní ochranné známky a obchodní názvy jsou majetkem příslušných vlastníků.
24 S operačním systémem Windows 10 jsou aplikace kompatibilní pouze v režimu Desktop.   
25 Připojení pomocí Bluetooth vyžaduje chytré zařízení vybavené technologií Bluetooth verze 4.0 (nebo novější). Rovněž vyžaduje chytré zařízení používající operační systém iOS 8.4 (nebo novější) či Android 5.0 (nebo novější) a nainstalovanou nejnovější verzi aplikace Camera Connect.
  
26 Vyžaduje adaptér pro dálkové ovládání RA-E3.  
27 Při plném nabití baterie    
28 Maximální rychlost kontinuálního snímání při rychlosti závěrky 1/500 s nebo rychlejší
29 S digitální stabilizací ve fotoaparátu nejsou kompatibilní následující objektivy: EF 50mm f/1.2L USM, EF 85mm f/1.2L II USM, EF 200mm f/2L IS USM,
EF 300mm f/2.8L II IS USM, EF 400mm f/2.8L IS II USM, EF 500mm f/4L II IS USM, EF 600mm f/4L IS II USM, EF 800mm f/5.6L II IS USM a EF 200-400mm f/4L IS USM.
30 V režimu jednosnímkového automatického zaostřování, při teplotě 23 °C (73 °F), hodnotě citlivosti ISO 100 a všechny údaje vycházejí ze standardních testovacích metod společnosti Canon při využití typického prostředí.

[zdroj tisková zpráva]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: