fbpx
Home fotoaparáty Canon Canon EOS R představení

Canon EOS R představení

Canon EOS R představení

Canon uvedl kompletně nový systém bezzrcadlovky EOS R. Novinka má samozřejmě nový bajonet RF, který má rozměr 54mm a sečnou vzdálenost 20mm. Dokáže ostřit až do -6EV a Canon slibuje, že autofokus zaostří do 0.05s a je tedy nejrychlejší na světě. 

Informace od výrobce:

Systém EOS R inovuje existující systém EOS a poskytuje bohatší, detailnější výsledky, se skvělou ostrostí
a kvalitou. EOS R je prvním fotoaparátem, který je opatřen RF bajonetem o průměru 54 mm, vzdáleným 20 mm od snímače a opatřeným 12 konektory pro komunikaci s objektivy.

Kombinace vysoce výkonných objektivů řady RF, full frame CMOS senzoru s přibližně 30.3 milionyefektivních pixelů (3) a nejnovějšího procesoru DIGIC 8, umožňuje EOS R vytvářet nejvyšší kvalitu obrazu. Komunikace mezi tělem fotoaparátu a objektivem RF je na takové úrovni, že dokonce i režim Digital lens optimizer, který díky informacím přenášeným bajonetem „dočišťuje“ optický výsledek, má minimální dopad na zpomalení kontinuálního snímání. (4)

Skrze nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě – jen 0.05 sekundy (5) – a schopnost souvisle zachytit pohybující se objekty rychle a precizně, s možností až 8 snímků za vteřinu v režimu kontinuálníhosnímání (pevný AF) a 5 snímků za vteřinu s AF tracking, nabízí EOS R velmi konzistentní uživatelskérozhraní pro sebevědomé fotografy. EOS R má funkcionalitu „Touch and drag AF“, která umožňuje

(2) Mezi full frame digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy a zaostřováním fázovou detekcí v rovině obrazového snímače. Ke 4. září 2018 (dle průzkumu společnosti Canon). Dle standardů společnosti Canon. (Během fotografování, f/1.2, středový AF bod, one-Shot AF, při 23°C, ISO 100)

(3) Skutečný počet pixelů: přibližně 31.7 milionů
(4) K omezení rychlosti kontinuálního snímání dojde pouze při nastavení vysokorychlostního kontinuálního snímání
(5) Platné k 5. září 2018, naměřeno v rámci CIPA zásad interní metodou s objektivem RF 24-105mm f/4L IS USM s nastavením na 24mm a možnosti jednoho snímku na AF

intuitivní výběr z neuvěřitelných 5,655 automaticky ostřících bodů (6) – více než kolik má jakýkoliv jiný fotoaparát v této třídě. Jelikož je toto zařízení první na světě, které dokáže automaticky zaostřovat
v tmavém prostředí až do –6EV (7), je EOS R optimalizován na focení v prostředí s nízkým množstvím světla díky pokročilému elektronickému hledáčku (Electronic Viewfinder – EVF) s 3.69 miliony bodů,
poskytuje 100% pokrytí snímané scény a dává možnost vidět objekty v jejich skutečných barvách i prostředí skoro absolutní tmy.

EOS R nabízí možnost neslyšitelného snímání obrazu díky reálně tiché závěrce a poskytuje tím totálnídiskrétnost i v těch nejosobnějších fotografických prostředích, takže je ideální například pro fotožurnalisty či svatební fotografy.

EOS R je skutečně mistrným nástrojem pro tvůrce filmů skrze možnost točit na formát 4K s plnou kontrolou audio záznamu, díky variabilitě otočného displeje a pomocníkovi pro manuální ostření – funkce peaking. Dodatečně mohou tvůrci filmů použít 10 bitový výstup skrze HDMI a díky profilu Canon log mohou snímat záznam v neutrálním kontrastu až do dynamického rozsahu 12 EV kroků při nastavení ISO 400, což jim umožní následné úpravy v post-processingu, aby se vyhnuli i sebemenší nuanci
v barevném detailu, stínech a přepalech.

Skoro veškeré ovládání na těle EOS R je přizpůsobitelné, což přináší nový rozměr personalizace a užívání EOS majitely. Dobře známá, ale přece jen vylepšená ergonomie EOS – robustní tělo z hliníkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům – dovoluje uživatelům fotit delší dobu a přitom si stále užívat pohodlí gripu a intuitivního rozhraní. Jako první v modelové řadě EOS má EOS R přizpůsobitelnou multifunkční lištu, na které si uživatel může přednastavit preferované nastavení, například citlivost ISO. Pro ty, kteříjsou stále v pohybu, nabízí EOS R Bluetooth konektivitu skrze spárování s mobilním telefonem, a také ukládání GPS polohy u každé pořízené fotografie. Dodatečně lze využít také aplikace Canon Camera Connect, která nabízí svobodu tvůrčímu fotografování focením skrze dálkové ovládání. Nově představeným uživatelským prvkem všech RF objektivů je tzv. „Control ring“, který umožní rychlé nastavení clony, rychlosti závěrky, ISO či kompenzaci expozice velmi jednoduše, bez přerušeníkoncentrace na záběr.

Hlavní vlastnosti systému EOS R:

  • Vynikající optický výkon, nové možnosti konstrukce objektivů a možnost tvůrčí flexibility
  • Pokročilá komunikace mezi tělem přístroje a objektivy (6) V malém prostoru v režimu 1pt AF
  • Kompatibilita s existujícími EF and EF-S objektivy a příslušenstvím
  • Schopnost snímání i ve zhoršených světelných podmínkách
  • Hmotnost 580g
  • Rozměry 136 x 98mm 

(7) Mezi full frame digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy a zaostřováním fázovou detekcí v rovině obrazového snímače. Ke 4. září 2018 (dle průzkumu společnosti Canon). Dle standardů společnosti Canon. (Během fotografování, f/1.2, středový AF bod, one-Shot AF, při 23°C, ISO 100)

Špičková optika

Odstup bajonetu RF s průměrem 54 mm pouhých 20 mm od fokální roviny nabízí zcela nové možnosti
v optické konstrukci objektivů. Umožnil konstruktérům společnosti Canon sestrojit takové objektivy, kterédříve nebyly možné. Vedle objektivů v rámci existujícího systému EOS dnes Canon uvádí také 4 nové objektivy v systému EOS R, které posouvají hranice optiky. RF 50mm f/1.2L USM je extrémně světelnýzástupce kategorie L – nejsvětelnější v této třídě. Mimořádné zobrazení detailů, vysoká ostrost,ohromující hloubka ostrosti a pozoruhodný výkon v prostorách s nízkým množstvím světla – to jsou výhody této optické konstrukce. Model RF 24-105mm f/4L IS USM patří do modelové řady „eLkových“ zoom objektivů a stává se prvním modelem, který využívá technologii Nano USM – ideální pro tvůrce filmů při potřebě nepřerušovaného zaostřování za účelem přirozeně vypadajících přechodů mezi snímky při sledování objektu pohybujícího se od či ke kameře. Je tenký a jednoduše ovladatelný a má fixní světelnost 4. Rychlý a tichý systém automatického zaostřování a pětistopá stabilizace obrazu z něj dělá ideální model pro filmaře.Rychlý, světelný a všestranný objektiv se standardním rozsahem ohniskových vzdáleností – model RF 28-70mm f/2L USM – je prvním na světě, který nabízí vysokou světelnost f/2 skrze celý rozsah ohniskových vzdáleností. Konstrukce barelu absorbuje případné pády či nárazy, zabraňuje jejich ničivým následkům a dělá objektiv velmi odolným. Posledním z představovaných modelů je vysocesvětelný makroobjektiv RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM, ideální pro street foto, cestování a pořizování detailních záběrů. Nabízí přirozené širokoúhlé záběry, pohledy do makrosvěta a hybridní stabilizaci obrazu. Ostření, clona a stabilizace obrazu jsou integrovány do jedné konstrukční jednotky.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: