fbpx
Home Soutěže Český fotograf boduje v soutěži Sony World Photography Awards 2019

Český fotograf boduje v soutěži Sony World Photography Awards 2019

Český fotograf boduje v soutěži Sony World Photography Awards 2019

První představené fotografie, které se dostaly do užšího výběru soutěže ročníku 2019, odhalily výjimečné snímky pocházející ze všech koutů světa

Galerii snímků najdete zde: Galerie užší výběr Sony World Photography Awards 2019

Sony World Photography Awards je jednou z nejprestižnějších celosvětových fotografických soutěží a každoročně vzdává hold těm nejlepším současným fotografiím nejrůznějších žánrů, které v uplynulém roce vznikly. Soutěž má čtyři kategorie: profesionální (za soubor děl), otevřené (za jednotlivou fotografii), studentské (pro akademické instituce) a soutěže pro mladé fotografy (ve věku 12-19 let). Dohromady bylo do Sony World Photography Awards 2019 přihlášeno 326 997 fotografií z 195 zemí a regionů, což je doposud nejvyšší počet.

Porota, kterou tvoří mezinárodně uznávaní profesionálové z fotografického odvětví, dnes zveřejnila fotografie z užšího výběru otevřené soutěže a soutěže mladých fotografů Sony World Photography Awards 2019, mezi nimiž je i uznávaný český fotograf Martin Stranka, který zaujal porotu svým snímkem Dreamers and Warriors (Snílci a Bojovníci) v kategorii Kreativní (Creative).

Předsedkyní poroty posuzující otevřenou soutěž a soutěž pro mladé fotografy se letos stala Rebecca McClelland,ředitelka fotografie a umělecké produkce u Saatchi Saatchi & Prodigious (VB).

Dnes bude oznámen také Užší výběr soutěže mladých fotografů – ocenění nejlepšího snímku pořízeného mladými fotografy ve věku 12-19 let, a užší výběr Otevřené soutěže – ocenění nejlepšího snímku napříč deseti různými kategoriemi.

Celkoví vítězové jednotlivých soutěží budou vyhlášeni při slavnostním ceremoniálu v Londýně 17. dubna 2019. Fotograf roku, celkový vítěz otevřené soutěže, mladý fotograf roku a vítězové jednotlivých kategorií profesionální soutěže i deset studentů, kteří se dostanou do užšího výběru, poletí do Londýna, aby se mohli zúčastnit slavnostního ceremoniálu. Vítězové také obdrží digitální fotovýbavu od Sony a jejich díla budou publikována v ročence soutěže pro rok 2019. Od 18. dubna až do 6. května bude v Londýnské galerii Somerset House probíhat výstava Sony World Photography Awards 2019.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: