fbpx
Home fotoaparáty Jaký bude čtvercový Fujifilm Instax?

Jaký bude čtvercový Fujifilm Instax?

Jaký bude čtvercový Fujifilm Instax?

Na veletrhu Photokina na podzim 2016 firma Fujifilm oznámila, že pracuje na novém Instaxu se čtvercovým formátem. Má mít název SQ10. Především automobilky jsou proslulé představením konceptů. Ale ne tak u Fujifilmu. Vypadá to totiž, že čtvercový Instax opravdu bude uveden na trh. Alespoň podle uniklých zpráv na Fujirumors.com a smazaného příspěvku na instagramovém účtu Fujifilmu.

Čtvercový Instax má mít název Fujifilm Instax SQ10 (SQ jako square). A i když od dob analogového středoformátu 6 x 6 cm uběhla už dlouhá doba a máme k dispozici focení na čtvercový formát například v Instagramu, případně si digitální fotografii můžete kompozičně oříznout, tak SQ10 vás chce překvapit.

Hybridní Instax

Podle „uniklých“ zpráv má být totiž nový foťák hybridní – bez hledáčku, a místo toho na zadní straně displej a možnost si fotografii nejspíš sociálně sdílet anebo instantně vytisknout, případně uložit na paměťovou SD kartu.

Jak nejspíš bude vypadat Fujifilm Instax SQ10 (F22.cz)

Dokonce se objevila spekulace, že když už foťák bude umět posílat fotky na sociální sítě, tak by šlo tisknout instantně fotky z mobilního telefonu.

Ovšem otázkou je, zda o všechny funkce budou mít zákazníci zájem. Jedno z nechtěných kouzel instantní fotografie je, že předem nevíte, jak fotka bude vypadat. O vyfocení musíte přemýšlet, než zmáčknete spoušť. Na druhou stranu  – instantní filmy nejsou zrovna nejlevnější, takže pokud bude příležitost si fotografii před vytištěním prohlédnout a rozhodnout se, tak řada fotografů tuto volbu možná uvítá.

Zájem o instantní fotoaparáty

Zájem o Fujifilm Instax přitom meziročně vyrostl o 30 procent. Podle Wall Street Journalu se jich v roce 2015 prodalo 5 milionů kusů, zatímco v roce 2016 bylo prodáno již 6,5 milionu kusů. Nemůžeme se tedy divit, že se Fujifilm snaží živit tuto vlnu dalšími inovativními produkty.

Velikost snímku

Velikost snímku má být 62 x 62 mm, tedy menší v porovnání s formátem z Polaroidu 600, který měl 79 x 79 mm.

Každopádně se na SQ10 docela těšíme a uvidíme, kam až daleko se Fujifilm odvážil s novým hybridním konceptem zajít.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: