fbpx
Home fotoaparáty Kompaktní Fujifilm X-E3 umí 4K, má dotykový displej a vylepšený autofokus

Kompaktní Fujifilm X-E3 umí 4K, má dotykový displej a vylepšený autofokus

Kompaktní Fujifilm X-E3 umí 4K, má dotykový displej a vylepšený autofokus

Fujifilm X-E3 navazuje na předchozí model X-E2, který byl na trh uveden v listopadu 2013.

Fujifilm X-E3 má v sobě snímač APS-C X-Trans CMOS III s rozlišením 24,3 megapixelů. O zpracování obrazu se stará obrazový procesor X-Processor Pro.

Model X-E3 je prvním modelem v řadě X se zabudovaným Bluetooth s nízkou spotřebou energie. Fotoaparát tedy můžete spárovat s chytrým telefonem nebo tabletem, aniž byste museli mít přílišné obavy o vybití baterií.

LCD displej na zadní straně fotoaparátu je dotykový, ovšem nevýklopný. Dotykem na obrazovku můžete ostřit i fotit. X-E3 v sobě bude mít novou funkci pro ovládání pomocí gest, které znáte z ovládání telefonů. X-E3 vychází z modelu X-E2, který byl na trh uveden v listopadu 2013. Nový model přidává ovládací joystick, což je prvek známý z modelu Fujifilm X-Pro2. Joystickem rychle změníte oblast zaostření. Algoritmus automatického ostření byl upraven, aby fotoaparát mohl přesněji ostřit při sledování pohyblivého objektu.

Fujifilm X-E3 zadní displej / F22.cz

Fujifilm X-E3 / F22.cz

Fujifilm X-E3 / F22.cz

Na horním panelu těla fotoaparátu jsou dva voliče – první pro expozici a druhý pro její korekci. Volič korekce expozice má novou polohu C  v rozsahu ±5 dílků v kroku po 1/3. Fotoaparát je vybaven páčkou automatického režimu pro volbu plně automatického režimu Rozšířené SR Auto, v němž fotoaparát automaticky volí optimální nastavení pro danou scénu.

Fujifilm X-E3 nabízí velkou oblast detekce fáze pro automatické ostření a nově upravený algoritmus zaručující nejrychlejší automatické ostření 0,06 s. Sekveční snímání je 5 snímků za sekundu.

Nový algoritmus rozpoznávání obrazu umí sledovat objekty, které se pohybují až dvojnásobnou rychlostí oproti předchozím modelům. Přístroj má vedle toho umět sledovat menší pohyblivé objektů.

X-E3 bude točit video v rozlišeních Full HD a 4K, včetně známých efektů simulace kinofilmu. K fotoaparátu připojíte přes HDMI port externí monitor. Pro nahrávání zvuku můžete připojit externí mikrofon.

Cena za tělo Fujifilm X-E3 se bude pohybovat kolem 20 000 Kč (900 dolarů), případně v setu s objektivem XF 23 mm f/2 o 5500 Kč (250 dolarů) více, nebo o 9000 Kč (400 dolarů) v případě setu s objektivem XF 18 – 55 mm.

[zdroj tisková zpráva Fujifilm, redakčně zkráceno a upraveno]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: