fbpx
Home fotoaparáty XP130 je nový odolný kompakt od Fujifilmu

XP130 je nový odolný kompakt od Fujifilmu

XP130 je nový odolný kompakt od Fujifilmu

Společnost Fujifilm představila odolný digitální kompakt FinePix XP130.

XP130 je voděodolný do hloubky 20 metrů, může vám upadnout z výšky až 1,75 metru, je prachotěsný a vydrží v mrazu do teploty -10 °C. Výrobce v tiskové zprávě uvádí, že kompakt je díky odolnosti vhodný také jako první fotoaparát pro děti. Aby neklouzal z rukou, tak má XP130 speciální grip, navržený pro pevný úchop jednou rukou, a navíc dvojité jištění slotu pro baterii. Přístroj váží pouze 207 gramů a má 16,4 Mpx CMOS snímač.

Použitý objektiv Fujinon má pětinásobný optický zoom s rozsahem od 28 mm u nejširšího ohniska.

Nový režim Cinemagraph umožňuje modelu XP130 zachytit snímky s pohyblivými elementy. Ty části fotografie, které jsou v pohybu, kontrastují se statickou částí záběru.

Režim Burst zvládne sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu.

Pro natáčení videa je k dispozici rozlišení Full HD 60 FPS anebo můžete využívat časosběrné nahrávání, jež se uplatní při zachycení scén, jako je západ slunce nebo rozvíjení květů. Časosběrné nahrávání automaticky pořizuje libovolný počet snímků ve stanovených intervalech, které mohou být nastaveny po 15, 30 a 60 sekundách nebo 5 a 10 minutách.

Fotoaparát má funkci Smartphone Transfer pro přesunutí fotografií a videí do mobilního telefonu nebo tabletu a následné zveřejnění na sociálních sítích. XP130 má nově Bluetooth s nízkou spotřebou energie. Snímky mohou být případně z fotoaparátu odeslány do tiskárny Instax pro mobilní telefony a ihned vytištěny.

Fotoaparát je dostupný v pěti různých barvách, na trhu bude k dispozici během května 2018.

Fujifilm Finepix XP130 / F22.cz

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: