fbpx
Home kultura Josef Koudelka fotografuje Svatou zemi – film

Josef Koudelka fotografuje Svatou zemi – film

Josef Koudelka fotografuje Svatou zemi – film

Josef Koudelka vytvořil soubor Wall (Zeď) v rámci projektu This Place. Gilad Baram ho při focení natáčel a do kin v lednu 2017 putoval dokument s názvem “Koudelka fotografuje Svatou zemi”.

V době premiéry jsme byli pozváni na tiskovou konferenci, na které Josef Koudelka odpovídal na dotazy ohledně filmu. Z diskuze se světově známým fotografem, který téměř vůbec neposkytuje rozhovory, jsme pro vás připravili to nejdůležitější.

 

Josef Koudelka

Čtyřicet let od vzniku ikonických snímků ruské invaze v srpnu 68 se světoznámý český fotograf Josef Koudelka znovu vydává pracovat do míst, kde zuří konflikt – tentokrát do Svaté země. Dokument natočený v průběhu pěti let jeho asistentem je intimní a vůbec první výpovědí o Koudelkově jedinečném tvůrčím přístupu. Člen věhlasné agentury Magnum Josef Koudelka je zaujat zdí, kterou Izrael vybudoval na Západním břehu Jordánu. Připomíná mu jeho vlastní zkušenost s životem za železnou oponou. Celovečerní časosběrný film Gilada Barama je jedinečnou výpovědí o Koudelkově samotářském tvůrčím přístupu a nabízí intimní pohled na jednoho z největších mistrů fotografie při práci v „ateliéru pod širým nebem“.

V posledních pětadvaceti letech se Koudelka zaměřoval na fotografování krajiny změněné člověkem. Vyvrcholením této linie jeho tvorby je nejnovější projekt Zeď. Soustřeďuje se na to, co fotograf sám definuje jako měnící se krajinu Izraele a Palestiny, se zvláštním důrazem na Izraelem vybudovanou zeď na Západním břehu Jordánu.

Kde seženete film “Koudelka fotografuje Svatou zemi”

Film již není v běžné filmové distribuci v kinech. Můžete jej však zhlédnout online na webu Dafilms nebo si jej na stejném webu dokonce koupit a stáhnout.

Josef Koudelka fotografuje Svatou zemi / foto Gilad Baram / f22.cz

 

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: