fbpx
Home fotoaparáty Nové firmwary pro fotoaparáty Fujifilmu: X-Pro 2, X-T2, X100F a X-T20

Nové firmwary pro fotoaparáty Fujifilmu: X-Pro 2, X-T2, X100F a X-T20

Nové firmwary pro fotoaparáty Fujifilmu: X-Pro 2, X-T2, X100F a X-T20

Fujifilm oznámil, že pro fotoaparáty X-Pro2, X-T2, X100F a X-T20 chystá aktualizaci firmware.  Přečtěte si, co nového vám do foťáku přibyde za možnosti.

Bezplatný upgrade bude obsahovat podporu nové aplikace pro práci s RAW formátem, lepší práci s kompatibilním ovladačem ateliérového blesku, nový algoritmus automatického ostření při sledování objektu a další funkční změny pro řadu X kompaktních fotoaparátů, která se neustále vyvíjí.

Aktualizace budou vydány v listopadu a prosinci roku 2017.

V software Fujifilm X Raw Studio propojíte fotoaparát s počítačem USB kabelem a můžete zpracovávat soubory (X-Pro2, X-T2, X100F). Nový firmware nabídne lepší práci s ovladači ateliérového blesku od jiných výrobců (X-Pro2, X-T2, X100F), podstatně vylepšený algoritmus automatického ostření při sledování objektu (AF-C) a to včetně zónového ostření, podporu videa v rozlišení 4K, funkci pro propojení s počítačem (X-Pro2) a snazší práci s dotykovým displejem při použití elektronického hledáčku (X-T20).

Fujifilm X-Pro2: Ver. 4.00 a Fujifilm X-T2: Ver. 3.00

Doplnění režimu videa 4K (kromě výstupu HDMI)

Aktualizace přináší podporu videa v rozlišení 4K při použití dobře známých efektů simulace filmu nabízených řadou X. Ke zvukovému vstupu můžete použít externí mikrofon.

Podpora spřaženého fotografování přes USB nebo Wi-Fi síť

Po připojení fotoaparátu k počítači může uživatel pomocí kompatibilního softwaru (Fujifilm X Acquire, nebo Tether Shooting Plug-in PRO (79 USD) / Tether Shooting Plug-in (a k tomu potřebujete ještě Adobe Photoshop nebo Adobe Lightroom), nebo HS-V5.

Fotoaparát můžete ovládat z počítače, případně snímky ukládat přímo do počítače.

Funkce tetheringu má být jen pro firmware X-Pro2, v X-T2 podle tiskové zprávy nemá být dostupná.

Algoritmus automatického ostření při sledování pohyblivého objektu

Nově vyvinutý algoritmus rozpoznávání obrazu v této aktualizaci umožňuje v režimu AF-C sledovat objekt pohybující se až dvojnásobnou rychlostí oproti předchozímu firmwaru. Aktualizace dokonce umožňuje sledovat pohyblivé objekty o poloviční velikosti než dříve.

Podpora aplikace X Raw Studio

Po připojení fotoaparátu k počítači pomocí USB kabelu software převádí soubory v RAW formátu pomocí procesoru X-Processor Pro. K dispozici bude nově i možnost dávkového zpracování. Software bude k dispozici bezplatně ke stažení z webu Fujifilmu.

Lepší obsluha ovladače blesku přes rádiové spojení

Upgrade umožní fotografovat s kompatibilním ateliérovým bleskem od jiného výrobce v režimu rychlé synchronizace nebo TTL prostřednictvím příslušného rádiového ovladače.

Podpora zálohování/obnovení nastavení fotoaparátu pomocí software Fujifilm X Acquire

Po připojení fotoaparátu k počítači USB kabelem můžete přes software X Acquire zálohovat nastavení fotoaparátu do souboru nebo jej případně obnovit. Dále můžete „klonovat“ nastavení svého fotoaparátu do jiného.

Fujifilm X100F: Ver. 2.00

Aktualizace firmware pro X100F bude podporovat zálohování/obnovení/klonování nastavení fotoaparátu pomocí software Fujifilm X Acquire.

Podporován bude software X RAW Studio pro práci s RAW soubory. K dispozici bude také dávkové zpracování souborů

Upgrade také umožní fotografovat s použitím kompatibilního ateliérového blesku od jiného výrobce v režimu rychlé synchronizace nebo TTL prostřednictvím příslušného rádiového ovladače.

Fujifilm X-T20: Ver. 1.10

Dotykové ovládání při použití elektronického hledáčku

Aktualizace firmwaru umožní dotykově ovládat displej a stále sledovat obraz v hledáčku. Účinnou plochu dotykového displeje lze podle potřeby nastavit na celý displej nebo jeho pravou či levou polovinu, případě ovládání zcela vypnout.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: