fbpx
Panasonic představil filmovou full-frame bezzrcadlovku Lumix S1H a objektiv Lumix S PRO 24-70mm
Lumix S1H a Lumix S PRO 24-70mm

Nový Lumix S1H je první full-frame bezzrcadlovka na světě, která umí zaznamenávat video v rozlišení 6K, a to rychlostí 24 snímků za sekundu. Je vybavena zcela novým snímačem s rozlišením 24,2 MPix a nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tj. stejný, jako mají filmové kamery.

Unikátní je také neomezená doba záznamu ve všech režimech díky kvalitnímu chlazení těla. Lumix S1H disponuje zároveň pětiosou stabilizací obrazu přímo v těle, která v kombinaci s dvouosou optickou stabilizací v objektivech Lumix S zcela potlačuje pohyb či třes ruky.

Full-frame bezzrcadlovka řady Lumix S využívá bajonetu L-Mount, což otevírá uživatelům možnosti širokého výběru objektivů. Panasonic i další výrobci z aliančního partnerství – Leica Camera a Sigma – nabízí či budou nabízet více než 46 výměnných objektivů, včetně 11 objektivů řady LUMIX S/S PRO a široké nabídky adaptérů/konvertorů pro stávající video a foto objektivy, které nadále rozšiřují možnosti výběru.

Uživatelům modelu Lumix S1H nebudou pak při natáčení chybět ani standardy, jako je HDR (High Dynamic Range) v HLG (Hybrid Log Gamma), výstup v kvalitě 4:2:2 10-bit přes HDMI a podpora 4K S35 Anamorphic 4:3, stejně jako celá řada praktických nástrojů pro natáčení, například Tally Lights, WafeForme Monitor a náhled V-Log View Assist. 

Panasonic dnes zároveň představil i nový objektiv Lumix S PRO 24-70mm s vysokou konstantní světelností F2,8, vybavený aliančním bajonetem L-Mount pro full-frame systémové bezzrcadlovky řady Lumix S. Objektiv Lumix S PRO 24-70 mm F2,8 se skládá z 18 optických členů v 16 skupinách, mezi kterými jsou i dva asférické členy s nízkou disperzitou (ED a UHR). Ty zabraňují vzniku chromatické aberace a vylepšují optické vlastnosti objektivu s dosažením vysoké kvality obrazu v celém rozsahu záběru, včetně okrajových poloh a rohů. Vysoká konstantní světelnost F2.8 po celém rozsahu umožňuje plynulé jemné odstupňování hloubky ostrosti, aby se dosáhlo krásného bokeh efektu a bohaté perspektivy.

Systém s dvojitým ostřením kombinuje lineární motor a krokový motor. Dosahuje tak pohybu senzorů při maximální rychlosti 480 fps. Výsledkem tak je rychlé a přesné automatické doostřování v mikrokrocích, stejně jako rychlé přepínání mezi automatickým a manuálním ostřením. Lumix S PRO 24-70 mm F2.8 se výborně hodí také k natáčení videozáznamů. Díky tzv. focus breathing mechanismu, který potlačuje dýchání během ostření, se při přeostřování nemění ohnisko či úhel záběru, což byl dříve problém u většiny modelů vyměnitelných objektivů určených pro fotografování statických snímků.

Robustní konstrukce objektivu je odolná proti prachu a vlhkosti a zůstává plně funkční při teplotách -10°C.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: