fbpx
Home fotoaparáty Sony SONY RX100 VII: další šikovný trpaslík

SONY RX100 VII: další šikovný trpaslík

SONY RX100 VII: další šikovný trpaslík

Vždycky, když mají šéfové vývoje malých kompaktů v SONY vyrazit na dovolenou, vydají si před tím novou verzi RX100, kterou zase o něco vylepší. Je jich na trhu již 8 (I, II, III, IV, V, VA, VI, VII) a všechny se prodávají. Zároveň má každá verze úplně jiného zákazníka a v SONY to dobře vědí.

Novinka má stále stejně velký, ale nově vyvinutý skládaný palcový čip s rozlišením 20,1Mp. Pochlubit se může opravdu rychlým ostřením a 20 snímky za sekundu v plném rozlišení se sledováním objektů (obnovovací frekvence ostření je až 60 kalkulací za sekundu). Sedmá verze dostala 357 fázových a 425 kontrastních ostřících bodů a dokáže zaostřit během 0,02s. Sleduje lidské i zvířecí oko a dokáže tak zajistit pěkně ostré snímky. Objektiv má tentokrát rozsah úhlu záběru 24-200 s f/2.8 – f/4.5, což jistě potěší všechny cestovatele, protože SONY takto pokrývá většinu ohniskových vzdáleností, které běžný fotograf potřebuje.

Nový režim jednotlivé dávky (Single Burst Shooting) dokáže zaznamenávat až 90 snímků za sekundu.

Pro video je tu 4K HDR (HLG), sledování očí v reálném čase a nově i jack na mikrofon – je tedy jasné, že tuto verzi RX100 budeme vídat i bloggerů a vloggerů velmi často.

SONY RX100 VII bude stát 1300EUR a prodávat se začne v srpnu 2019. Těšíme se!

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: