fbpx
Home fotoaparáty Čtvercová fotka potřebuje čtvercovou tiskárnu

Čtvercová fotka potřebuje čtvercovou tiskárnu

Čtvercová fotka potřebuje čtvercovou tiskárnu

Firma Fujifilm oznámila novou tiskárnu pro tisk fotografií ve čtvercovém formátu.

V dubnu 2017 firma Fujifilm uvedla na trh čtvercový instantní fotoaparát SQ-10. Oproti “tradičním” instantním foťákům Fujifilmu je SQ-10 tzv. hybridní, protože fotografie můžete ukládat na paměťovou kartu, aniž byste je museli rovnou tisknout, jak je to u instantní, tedy okamžité, fotografie běžné.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny tiskáren Instax Share, které tisknou fotografie pořízené telefonem nebo fotoaparátem na instantní film, je přenosná tiskárna Instax Share SP-3. Tiskárna navazuje na předchozí model SP-2, ale oproti němu tiskne na čtvercový instantní film značky Instax.

S novými funkcemi přichází také bezplatná aplikace instax SHARE, která je dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS nebo Android a ve které nyní můžete tvořit koláže až z devíti fotografií díky funkci Collage Template nebo přidat libovolný text pomocí funkce My Template.

My Template přichází s šablonami v 11 designech, jako například magazine cover a CD jacket. Vedle Instagramu a Facebooku je aplikace použitelná také se službami Dropbox, Google Photos nebo Flickr.

Přenosná tiskárna Fujifilm Instax Share SP-3 / F22.cz

Mobilní tiskárna instax Share SP-3 bude k dostání v bílé a černé barvě. Cena bude oznámena před začátkem prodeje, který je v České republice naplánován na 17. listopadu 2017.

Tiskárna tiskne z mobilní aplikace Instax Share (Apple Appstore, Google Play), výtisky mají vysoké rozlišení o 800 x 800 bodech a 318 dpi. K dispozici je tzv. Image intelligence, což je optimalizace jasu snímku. Tisk fotografie má trvat 13 sekund.

Tiskárnu dobijete přes micro USB port, přičemž na jedno nabití vytiskne přibližně 160 fotografií.

A pokud máte fotoaparát od Fujifilmu, tak můžete tisknout přímo z něj (jen si předtím zkontrolujte kompatibilitu).

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: