fbpx
Home kultura Výstava z FOTOSOUTĚŽE NA TÉMA PROSTOR

Výstava z FOTOSOUTĚŽE NA TÉMA PROSTOR

Výstava z FOTOSOUTĚŽE NA TÉMA PROSTOR

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 25. června 2019 v 19.30 v Cafe Prostoru_, Technická 6, Praha 6. 

Výstava potrvá do 6. září 2019 a bude přístupná v průběhu léta dle otevírací doby kavárny.

Fotografická výstava v rámci jednotného tématu soutěže: Prostor, představí autory: Jana Doležalová, Kristýna Erbenová, Jiří Felcman, Jiří Feld, Martin Havlíček, Kateřina Hončová, Vladimíra Kotra, Jakub Kruliš, Vladimír Lacena, Ondřej Pechal, Angelika Pruchová, Patrik Sláma.

Čekáte-li pouze architektonické detaily, budete možná mile překvapeni, kam až prostor ve fantasii českých fotografů sahá. Mimo ně, totiž objevíte na zdech moderní kavárny i fotografie urbanistické, intermediální či dokumentární a snové krajiny, čisté hry vizuálních prvků či dokumentární pojetí emotivních nálad a fotografie nevšedních interiérů. Na výstavě budou k vidění jednotlivé fotografie, dvojice, i soubory.

Porotu zaujalo více fotografií, než kolik jsou schopny pojmout obvyklé výstavní prostory kavárny, a proto se můžete těšit na expozici rozšířenou do prvního patra. „Čekala jsem, že přijdou většinou samostatné fotografie, proto pro mne bylo milým překvapením, že jsme obdrželi i celé soubory na podtéma, které si autor sám zvolil.“, říká kurátorka. Výherci byli vybráni jednohlasně všemi členy poroty, v níž zasedli fotografové: Karel Cudlín, Iren Stehli, Iveta Kulhavá a Martina Houdek, kurátorka Cafe Prostoru_. Z celkových 370 fotografií od 62 autorů bylo vybráno 12 vystavených a nominovaných autorů, z nichž budou na vernisáži oznámeni 3 vítězové bez udání pořadí. Nejlepší autoři byli porotou oceněni za komplexní řešení tématu. Při jejich výběru, porota nezvažovala pouze vystihnutí myšlenky, ale i to, zda autor přidal vlastní pohled, názor a styl. 

JAK VZNIKL NÁPAD NA FOTOSOUTĚŽ?

Fotosoutěž na téma Prostor je podobná svým zadáním takovým tématům, která dostávají studenti fotografie na středních i vysokých školách. Téma přitom vyšlo ze samotného názvu kavárny. Poptávka profesionálních i amatérských fotografů po vlastní výstavě je dlouhodobá, často jim v tom však brání to, že k dispozici mají pouze menší ucelený soubor fotografií. Proto vzešla potřeba vytvořit veřejnosti otevřenou soutěž. Prostorná kavárna v Národní technické knihovně umožňuje větší výstavní projekty. Neutrální zdi s moderní architekturou souzní s fotografií dokonale. Široké spektrum návštěvníků jistě osloví originální expozice s ohledem na atmosféru místa.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

Zájemci o výstavu či výhru v soutěži mohli poslat od jedné fotografie až po libovolně rozsáhlé soubory v období od 1. října 2018 do 31. ledna 2019. Museli splnit podmínku zadaného tématu Prostor a zaslat elektronicky tisková data.

Všechny fotografie jsou vytištěny v Centru Fotoškoda.

V rámci projektu se chystá beseda/workshop: Jak se dělá výstava. Ta se uskuteční v prostorách Centra Fotoškoda.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: